Yüzme ile Zayıflama

Spor Egzersiz admin 140

Yüzme ile Zayıflama

Yüzme kasları geliştiren, sakinleştiren ve form korumaya yardımcı olan bir spordur. Neredeyse artık her spor salonunda havuz bulunmaktadır. Yüzme Omurga üzerinde ki baskıyı azaltır. Bu nedenle kas ve eklem sorunu yaşayan herkes yüzmeden faydalanabilir. Kilo vermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin birçoğu, tek bir kas grubunu çalıştırmaya yöneliktir. Yüzme, tüm kas gruplarını çalıştıran ve bunu eşit şekilde gerçekleştiren bir spordur. Günlük hayatınızda yapamadığınız birçok hareketi su içerisinde yapabilirsiniz. Böylece kas ve eklemler daha fazla çalışmış olur. Kasların ve eklemlerin çalışması, size esneklik kazandırır.

1 saat boyunca yüzmeniz sonucunda ortalama olarak 515 kalori yakmanız mümkün olabilir. Bu miktar oldukça yüksektir. Yüzme tüm kasları eşit ve senkronize bir şekilde çalıştırdığı için, vücudunuzu şekillendirmeye ve sonrasında korumaya yardımcı olacaktır. Yüzmeye karar verdiğiniz zaman 30 dakikadan az yüzülmemesi gerekir. Çünkü suya girildiği zaman, vücudun kendi ısısını sağlaması ve kasların çalışmasını sağlamak için belli bir süre beklemek gerekmektedir. Suya ilk girildiğinde ani hareketler yapılmaması gerekir. Bu nedenle yavaş kulaç hareketleriyle ısınma hareketlerine başlanmalıdır.

Yüzme ile zayıflama sisteminiz, beli bir programa uygun olarak yapılmalıdır. Her gün yüzmek yerine 1 gün ara vererek yüzmek hem kaslarınızı dinlendirir hem de daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Yüzmede birbirinden farklı teknikler bulunmaktadır. Bu farklı teknikler sayesinde, üzerine ağırlık binmeden tüm kas grupları çalışmış olur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir