Yumurta Diyeti

Diyet Listeleri admin 134

Yumurta Diyeti

Anne sütünden sonra gelen en kaliteli protein içeren gıdanın yumurta olduğunu biliyor muydunuz? Yumurta Diyeti ile gün içerisinde bol bol tüketeceğiniz yumurta ile sağlıklı bir kilo verme süreci yaşayabilirsiniz. Yumurtanın içinde bulunan protein, vücudun ihtiyacı olan her gıdayı sağlarken aynı zamanda tok tutucu özelliği ile de gün içerisinde yaşanacak açlık duygusunun önüne geçmektedir. Bu diyet uygulamasında ağırlıklı olarak yumurta tüketileceği için özellikle ara öğünlerde yeşilliğin bol olduğu gıdalara ağırlık verilmesi önerilmektedir. Bol tüketilen yumurta kabızlığa neden olabilir. Diyet süresi boyunca kabızlık hiç istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle bu diyet uygulanırken sıvı alımının da olması gerektiği kadar alınması önem arz etmektedir. Yeşil çay gibi takviyeler ile desteklenen süreç sıkıntıların engellenmesini sağlayacaktır.

Yumurta Diyeti yaparken hafif egzersizler ile yaşam düzeninin daha aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu diyeti uygularken şekersiz olmak kaydıyla gün içerisinde dilediğiniz kadar Türk kahvesi tüketebilirsiniz. Kahve metabolizmanızın hızlanmasına katkı sağlayacaktır. Bir hafta boyunca düzenli olarak uygulanacak yumurta diyeti ile yaklaşık olarak 4 kilo verilmesi mümkündür. Yumurta diyeti + su + yürüyüş formülü ile kısa sürede kilo kaybınız gözle görülür bir hale gelecektir.

  • Greyfurt,
  • Şekersiz çay,
  • Domates,
  • Yoğurt,
  • Haşlanmış sebze,
  • Çorba,
  • Haşlanmış tavuk eti ile takviye edilen diyette her gün her öğünde 2 adet haşlanmış yumurta yenilmesi önerilmektedir.

Bu diyeti uygularken yemeniz gereken yumurta tam haşlanmış olmalıdır. Bir müddet sonra yumurta yemekten sıkılabilirsiniz ama kendinize biraz zaman tanıyın.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir