Yaz Diyeti

Sağlık Güzellik admin 154

Yaz Diyeti

Kilo vermek aslında sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte bazı püf noktaları vardır. Bu noktalara dikkat edilince kilo vermemek için hiçbir sebep yoktur. Yaz diyeti yaparak kilolara veda edin.

1. Bağırsaklarınızın Çalışmasını Sağlayarak Kilo Verin
Sindirim ve boşaltım sisteminin doğru, sistemli çalışması insan metabolizmasını oldukça etkilemektedir. Günde ne kadar çok tuvalete çıkarsanız o kadar yediğiniz besinler kilo haline dönüşmeden dışarı atılır ancak bu demek değildir ki her istediğimizi, nasılsa tuvalete çıkarım düşüncesi ile yemek. Yediklerimize yine aynı özenle dikkat ederek bağırsaklarımızın mümkün olduğunca çalışmasını sağlarsak kilo vermemiz kolaylaşacaktır.

2. D-tox Yapmak Kilo Vermeyi Hızlandırır mı?
Son günlerde adını sık sık duyduğumuz bir kilo verme yöntemi olan d-tox aynı zamanda da vücudun kötü toksinlerden arınmasını da sağlamaktadır. Doktor kontrolünde yapılması gereken d-tox yöntemi ile karbonhidrat ve zararlı besinlerden bir müddet uzaklaşmak kilo verme hızını oldukça etkileyecektir. Yeşil sebzeler ile yapılan d-tox ayrıca vücudun gençleşmesini sağlamaktadır.

3. Yoğurt Yiyerek Yağ Yakımını Hızlandırın
Yapılan bilimsel araştırmalar yoğurdun vücutta biriken fazla yağları yaktığı yönündedir. Özellikle de yağsız, light yoğurtları günde bir kez tüketenlerde karın yağlarının büyük ölçüde eridiği bilinmektedir. Hem vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılar, hem de kilo vermenizi hızlandırmış olursunuz. Yoğurt mutlaka diyet listenize almanız gereken besinlerdendir.

4.Yeşil Çay İçerek Hızlı Kilo Verin
Yeşil çay içeriğindeki yağ yakıcı maddeleri ile vücuttan kolayca yağı atmanıza yardımcı olur. Bir avantajı daha ise vücuttan ödem atmasıdır. Özellikle bayanların en büyük sorunu olan vücutta ödem oluşması ve karın şişliği yeşil çay ile çözüme kavuşmaktadır. Günde iki fincan yeşil çay tüketmeniz halinde vücudunuzdaki fazla kiloların hızlıca gittiğini keşfedeceksiniz.

5. Yemeklerde Baharat Kilo Vermenizi Hızlandırır
Baharatlı yiyecekler ve gün içinde tüketilen besinlerde baharat kullanılması yağ yakımını hızlandırarak hızlıca kilo vermenizi sağlayacaktır. Özellikle acı baharatın ve acı biberin metabolizmayı hızlandırarak yağ yakar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, acının iştahı da açma özelliğidir. Yağ yakarken kilo almamaya özen göstermelisiniz.

6. Spor Egzersizleri Ve Kilo Verme
Düzenli spor yapmak hem yaşam kalitesini arttırır hem de vücutta fazla kiloların verilmesine yardımcı olur ayrıca vücudu sıkılaştırarak daha genç görünmesini sağlar. Spor yaparken iki litre su tüketerek yağ yakımını ikiye katlayabilirsiniz. Vücudun farklı egzersizler yapması, farklı bölgelerin çalışması yağ yakımın da önemli rol oynamaktadır.

7.Sık Sık, Az ve Kalorisi Düşük Gıdalarla Beslenmek
Gün içinde ne kadar çok öğününüz olursa metabolizmanız o kadar hızlı çalışır. Bu demek değildir ki çok sık yemek yerken kalorisi yüksek, yağlı ve zararlı yiyecekler tüketmek. Sık sık yemek yemek derken kalorisi düşük, sağlıklı ve kilo yapmayan, diyetisyen kontrolünde hazırlanan yiyecek listesi izlenmelidir. Kilo vermek isteyenlerin en sık yaptığı hatalardan biri de gün boyu aç kalarak kilo vereceğine olan inançlarıdır. Tüm gün yiyecek girmeyen metabolizma çalışmayarak yavaşlamaya başlar. Bu da yağ yakımını büyük ölçüde etkilemektedir.

8.Yeşil Elma Ve Tarçın İle Hızlı Kilo Verme
Tarçın birçok insanın çok sevdiği bir baharat olması nedeni ile diyet listelerinde de yerini almaktadır. Tarçının özünde olan yararlı bileşenler yağ yakımını kolaylaştırır. Sabahları aç karnına içilen ılık suya bir adet koyulan tarçın çubuğu hem midenizi rahatlatmakta hem de kilo vermenizi hızlandırmaktadır. Yeşil elma içeriğindeki yüksek lif ile hem sağlığınız açısından yararlı hem de yağ yakımın da önemli bir yere sahiptir. Günde bir adet tüketeceğiniz yeşil elma size gün içinde tokluk hissi sağlayacaktır.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir