Yabanmersini İle Zayıflama

Şifalı Bitkiler admin 171

Yabanmersini İle Zayıflama

Yabanmersini, diyet programlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Kalori bakımından oldukça düşüktür. Ancak buna karşı besin değeri açısında oldukça yüksektir. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bir üründür. İçerisinde yağ, sodyum ve kolesterol gibi etkenler bulunmamaktadır. Yarım su bardağı yabanmersinin içerisinde toplamda 40 kalori bulunmaktadır, buda oldukça düşük bir rakamdır. Kalorisi düşük olduğundan, diyet programlarında kullanılan ve besin değeri yüksek bir meyve haline gelmiştir. Birçok farklı şekilde yabanmersinini tüketebilirsiniz.

Sade yiyebileceğiniz gibi meyveli yoğurt yaparak yiyebilirsiniz. Aynı zamanda meyve kokteyllerinde de kullanabilirsiniz. Tatlı krizlerinize yardımcı olabilecek bir meyvedir. Tatlıların içerisinde kullanılabilir. Yabanmersininin antioksidan özelliği bulunmaktadır. Böylelikle toksinlerden daha kolay şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Yabanmersinini günlü spor aktivitelerinizden sonra bir miktar tüketmeniz daha fazla fayda sağlayacaktır. Her gün düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenlemeye de yardımcı olmaktadır. Yabanmersini lif bakımından oldukça zengin olan bir meyvedir. Bu nedenle metabolizmayı hızlandırır.

Diğer bir faydası ise, yağ yakımının sağlamasının yanı sıra yeni yağ hücrelerinin de oluşumunu engellemesidir. Şok diyetler ve dengesiz beslenmelerle verilen kilolar kısa süre içerisinde geri alınmaktadır. Bunun yerine spor ile desteklenen doğru beslenme sayesinde verilen kilolar kalıcı ve tekrar kilo alımını önleyici şeylerdir. Bağırsak metabolizmasını düzenleyen yaban mersini, diğer birçok şeyde etkilidir. Aynı zamanda dünyadaki en yüksek antioksidan barındıran meyvesi olarak da bilinmektedir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir