Vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama

Sağlık Güzellik admin 158

Vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama

Kadınlar kilo konusunda çok hassas davranmaktadır. Bunda hemen her yerde gördükleri reklamların, TV programlarının da etkisi büyüktür. Zayıflama arayışında olanlar hemen her duyduklarını imkân dâhilindeyse denemek istemektedir. Her geçen gün teknikler geliştirilmekte, yeni nesil araçlar ve sistemler kullanılmaktadır. Teknolojinin getirdiği yeniliklere uyum sağlamak için ulaşılır olması gerekmektedir. Kilo konusunda kaygılı veya takıntılı olan bayanlar ve baylar yeni imkânlara ulaşmaya çalışmaktadır.

Kilo problemi çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Kaynağı bilinmelidir ki çözüme kavuşulabilsin. Hangi yöntem söz konusu olursa olsun öncelikle bir tıp uzmanının fikri alınmalı, yöntemin olumlu ve olumsuz sonuçları araştırılıp karşılaştırılmalıdır. Şişmanlığın son çarelerinden biri vakumlu lipolizdir.

soguklipoliz_slider

Vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama henüz yeni bir yöntemdir. Orijinal adı Cryolypolise olan soğuk lipoliz yönteminde özel bir aletle, yağlardan kurtulmak istenen bölgenin 42 dereceye kadar, 10 dakika ısıtılmasının ardından -5 derece oluncaya kadar soğutulmasıyla yağların kristalize edilmesi ve vücuttan atılabilmesi amaçlanmaktadır. Uygulama 20–60 dakika kadar sürmekte, hafif ve geçici bir cilt kızarıklığı olsa da normal yaşantıya hemen dönülebilmektedir.

Cerrahi bir yöntem olmayan soğuk lipoliz ağrıya, acıya yol açmadan bölgesel yağlardan kurtulabilmeyi sağlamaktadır. Yöntemden yararlanabilmek için mutlaka aşırı kilolu olmak gerekmemektedir. Fazla kilosu olmadığı halde bazı bölgelerinde yağ dokusunun fazla olması sebebiyle görüntüsünden rahatsız olan her yaşta kişi yararlanabilmektedir.15 günlük bir süre içinde etkisi görülmekte olsa da 4 ay kadar uygulanması da gerekebilmektedir. 3 cm’ye kadar incelme sağlayabilen yöntemin vakumlu olan çeşidinde vakum mekanik bir etki yaparak soğuğun etkisini artırmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir