Uyuyan Güzel Diyeti

Diyet Listeleri admin 182

Uyuyan Güzel Diyeti

1970’lerde moda olan uyuyan güzel diyetidönemin sanatçıları tarafından uygulanmaktaydı. Bu diyetteki asıl felsefe uyurken yemek yiyememenizdir. Kişilerin kendilerini uyutarak kilo vermesi fikri kulağa hoş geliyor ancak bu diyetin asıl sakıncası sürekli uyumaktan kaslarda oluşacak kayıpların tehlikeli boyutlara ulaşabilmesidir. Klinik araştırmalarda bu diyetin sağlık açısından riskler taşıdığının tespit edilmesine rağmen uygulanabilirliği de kabul görmüş durumdadır. Bu diyeti uygulayabilecek kişi sayısı ise sınırlıdır. Zira uyumayı sevenler ve sürekli uyuyacak zamanı olanların uygulayabileceği bu diyet 2000’li yıllar için çok uygun görünmemektedir.

Bir diyetten ziyade bir yaşam biçimi ve uygulama şekli olarak görülebilecek olan uyuyan güzel diyeti ile

  • Hiç zorlanmadan,
  • Yorulmadan,
  • Strese girmeden,
  • Forma girmek,
  • Enerji toplamak ve
  • Mutlu olmak mümkün.

Yasakların olmadığı, yemeklerin azaltılmadığı bu diyet ile iyi uyumak işin püf noktası. Gün boyu enerji seviyesini dengede tutacak yiyecekleri tercih ederek zamanınızı uykuda geçirdiğiniz zaman bu diyetin faydalarınız kısa zaman içerisinde görebileceksiniz.

6 saatten az uyuyanlarda iştah ve şeker ihtiyacı artıyor. Az uyuyan kişilerin açlıklarını daha ziyade şekerli atıştırmalıklar ile giderdiği bilinen bir gerçek. Doğru yiyecekleri tercih ederek, uykuda kalmak hayatınızı kolaylaştıracak tedbirler arasında. Kendisine düzenli bir uyku programı yapabilenlerin ve sabahları kahve içse bile öğleden sonraları sadece su içenlerin ve her sabah 15 dakika güneş enerjisinden yararlananların daha az yorulacağı ve daha çok kilo vereceği bilinen bir gerçektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir