Su Diyeti İle Sağlıklı Forma Girin

Diyet Listeleri admin 89

Su Diyeti İle Sağlıklı Forma Girin

Fazla kilolarınızdan su diyeti ile kurtulabilir, bunun kabusunuz olmasını kolay ve zahmetsizçe engelleyebilirisiniz. Herkesin hayali olan zayıf ve formada bir vücut için neredeyse ücretsiz sayılabilecek bu yöntem hem daha sağlıklı hem de formda olmanızı sağlayacak. Yapmanız gereken şey çok basit, zaten almanız gereken günlük sıvı ihtiyacınıza ek olarak su içmek olacak. Yapacağınız bu diyet sayesinde vücudunuz zararlı toksinlerinden arınırken yağ da yakmış olacak.  Karmaşık diyet listeleriyle kaybolmadan, zararlı zayıflama ilaçlarına boğulmadan sadece vücudunuzun ihtiyacı olanı vererek zayıflayabilirsiniz.

Su Diyeti Nasıl Yapılmalı

Suyun sıfır kalori olduğu gerçeği ile birlikte düşünürsek günde 2 litre düzenli su alımı ilk kuralımız olmalı. Su alımını gününüzün 8 öğününe paylaştırarak almanız ve yemeklerinizde fazla kalori alımını azaltmanız zayıflama süreci için sizi kolayca başarıya götürmeye yetecek.  Bu diyet içinde yoğun ve yorucu egzersizlere ve aç gezmenize gerek yok. Sadece gün içinde hafif bir yürüyüş ve lifli besin alımı zaten tüm vucutlar için faydalıyken su diyeti ile birlikte yaparsanız çok rahat ve kolayca fazla kilo kabusunu geride bırakacaksınız. Bu konuda önerdiğimiz küçük bir listemiz olacak kısaca göz atalım;

  • Sabahları ilk işiniz bir bardak limonlu su içmek ve hafif bir kahvaltı etmek olmalı.
  • Ara öğünde 1 fincan bitki çayı ve 2 bardak su.
  • Öğlen yemeğine başlamadan önce 1-2 bardak su, bir kase çorba ve yeşil salata.
  • Ara öğünde 3 ceviz ve 1-2 bardak su.
  • Ara öğünde 1 fincan bitki çayı, 1 elma ya da 2 dilim ananas.
  • Akşam yemeği öncesi 1-2 bardak su, 1 kase çorba, 1 porsiyon sebze yemeği ve yoğurt.
  • Son ara öğün için limonlu ılık su, 5 adet kayısı,1 dilim ananas.

Yapacağınız ufak bir düzenleme ve bol su tüketimi ile vücudunuz zarar görmeden ve siz strese girmeden forma girebilirsiniz. Su diyeti ile zayıflayanların yağ yakımı sağlandığı ve kas kaybı yaşamadığı için sağlıklı biçimde kilo verdikleri bilinmektedir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir