Sri Lanka Diyeti

Diyet Listeleri admin 123

Sri Lanka Diyeti

Metabolizmayı en çok hızlandıran diyetlerden biridir.Sri Lanka Diyeti , kilo vermekte fazlasıyla zorlanan ve de kilo sorunu olan kişiler için son derece uygun bir diyettir. Bir ayda yaklaşık olarak 9-10 kilo vermek isteyenlere tavsiye edilen bir diyettir. Diyette yağ ve karbonhidrat alımı çok azdır. Sri Lanka’da yaşayan insanların, formda görünümlerinden yola çıkılarak beslenme alışkanlıkları belirlenmiş ve bunun üzerine bir diyet şekli oluşturulmuştur. Diyetin özellikleri arasında, hamur işinden uzak ve baharatın ağırlıklı olduğu beslenme alışkanlıkları bulunur.

Diyetin Uygulanışı

Sri Lanka Diyeti için öncelikle belirtilmesi gereken şey; diyet için pişirilecek yemeklerin süresine oldukça dikkat etmektir. Ayrıca hazırlanacak yemeklerde köri kullanmak da son derece önemlidir. Çünkü köri, yağ yağmak özelliğine sahip bir baharattır. Seylan diyetinin listesi;

  1. Gün: Kahvaltı öğününde; 1 adet yumurta, 1 dilim ananas, 1 tatlı kaşığı zencefil, ince dilim beyaz peynir ve bir fincan şekersiz yeşil çay tüketilmelidir.

Öğle yemeğinde; köri baharatı kullanılarak pişirilecek kabak yemeği ya da haşlanmış pirinç üzerine körü baharatı yenmelidir.

Akşam yemeği öncesinde, ara öğünde; bir ince dilim ananas, 1 adet greyfurt ve bir bardak tarçın çayı tüketilmelidir.

Akam öğününde ise; baharat sosuyla hazırlanmış tavuk ya da balık tavsiye edilir. Çok az miktarda yağ kullanılmalıdır. Ara sıra kırmızı eti, baharat sosuyla da tüketebilirsiniz. Yemek ardından bol su tüketilmelidir.

 

  1. Gün:Kahvaltıda; taze greyfurt ya da ince dilimli ananas, 60 gr (1 kibrit kutusu kadar) beyaz peynir, şekersiz tüketilecek siyah ya da yeşil çay, 1 yumurta, 2 çay kaşığı kadar zencefil tüketilmelidir.

Öğle öğününde, köri sosuyla hazırlanmış kabak yemeği ve haşlanmış esmer pirinç, yine köri sosuyla tüketilmelidir.

Akşam yemeğinden önce koyacağınız ara öğünde; 1 adet taze greyfurt ya da 1 dilim ananas, 2 adet diyet bisküvi ve 1 bardak şekersiz yeşil çay tüketilmelidir.

Akşam öğününde de; bol salatanın yanında köri soslu balık ya da kırmızı et tüketilmelidir.

2.gün gece uyumadan önce de çubuk tarçınlarla demlenmiş bir bardak şekersiz tarçın çayı içilmelidir.

 

  1. Gün: 3.gününde, kahvaltı öğününde 1 dilim ekmek, 1 dilim beyaz peynir ve şekersiz, yeşil ya da siyah çay tüketilmelidir.

Öğle öğününde; sadece haşlanmış kabak ya da haşlanmış pirinç tüketilmelidir.

Ara öğünde ise; 1 ince dilim ananas, 1 bardak çubuk tarçın çayı tüketilmelidir.

Akşam yemeği olarak da; 100 gr gelecek biçimde hazırlanacak biftek salata yenmelidir.

Uyumadan önce yeşil çay ya da çubuk tarçın çayı içilmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir