Omni Diyeti

Diyet Listeleri admin 112

Omni Diyeti

Vücut için en yararlı ve vücudun herhangi bir zarar görmemesi için özenle hazırlanmış Omni Diyeti, Amerika’nın en ünlü beslenme uzmanlarından Tana Amen tarafından geliştirilmiştir.Kelime anlamı olarak her şey sözcüğünün karşılığında kullanılan Omni; sağlıklı olan her şeye vücudumuzun ihtiyacı vardır, anlayışından diyet haline getirilmiştir. Diyette içerik olarak sebzeye ağırlık verilmiş, yüzde 30’luk bir oranda protein tüketilmesi ön görülmüştür. Böylece vücudun hastalıklara karşı direnci artacak hem de kişi kendini çok daha enerjik hissedecektir.Diyetin temeldeki amacı; hastalıklara karşı en etkili  taze meyve, sebze gibi gıdalardan yararlanarak beyni açık tutmak, tüm kasların ve organların daha iyi çalışmasına yardımcı olmak, yüksek kalitedeki proteinleri birleştirerek basit ve pratik bir şekilde uygulanabilecek beslenme listesi oluşturmaktır.Dr Mehmet Öz’ün de tavsiye ettiği bu diyet sayesinde; sağlıklı ve kolay bir biçimde kilo verebilecek, hastalıklardan korunabilecek, kendinizi zinde hissedebilecek, cildinizde gençleşme görebilecek ve beyin ve de hormonlarınızın daha iyi çalıştığına şahit olacaksınız.

Örnek Omni Diyeti Listesi

  • Sabah öğününde; Lahana salatası, taze yeşil biber ve kırmızı biber, soğan, sarımsak ve 1 bardak şekersiz yeşilçay tüketilmelidir.
  • Ara öğünde; taze sebze ya da meyve suyu tüketilmelidir.
  • Öğle öğününde; büyük bir porsiyon, domates, salatalık, soğan ve biberli salata tüketilmelidir.
  • Yine ara öğünde; bir avuç kuru yemiş yenmelidir.
  • Akşam yemeğinde de;ızgarada kırmızı et, brokoli ve de patates püresi tüketilmelidir.

Diyetteki besinlerde tüketilmesi için belirtilen belli bir miktar yoktur. Doyum hissine ulaşana kadar yemeye devam edilmelidir. Diyet süresi 2 haftadır. Dikkat edilmesi gereken nokta;  Omni Diyeti ayda 1 kez uygulanabilir. Ortalama verilecek kilo; beş ile beş buçuk kilo arasında değişmektedir. Diyet yapılan 2 hafta süresince yarım saat spor yapmak ya daegzersiz yapmak gerekmektedir. Bu diyette; soya ürünlerini,beyaz şekeri ve de dondurulmuş gıdaları, özellikle de etleri tüketmek yasaktır.

Diyet hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da diyetteki beslenme şeklini alışkanlık haline getirmek isteyenler, detaylarının ve çok daha fazla bilginin bulunduğu diyet kitabını da alabilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir