Omega Diyetiyle Hem Fazla Yağlarınızdan Kurtulun Hem de Sağlıklı Bir Vücuda Kavuşun

Diyet Listeleri admin 117

Omega Diyetiyle Hem Fazla Yağlarınızdan Kurtulun Hem de Sağlıklı Bir Vücuda Kavuşun

Omega diyeti son zamanlarda oldukça popüler olan diyetlerdendir. Daha önce duymamış olan ve omega diyeti ile ilgili olarak bilgiler almamış kişiler için ise belirtelim. Omega diyeti omega 3 yararlı yağlarını içeren ve bu yağları içeren besinlerle yüklü olan bir beslenme diyet programı uygulaması çeşididir. Bildiğiniz gibi vücutta yağ birikimi zararlı yağların vücutta birikimiyle meydana geliyor. Artı olarak da fazla şeker – karbonhidrat kullanımı da yağa dönüşerek vücudumuzda biriken fazlalıkları oluşturmakta. Bu nedenle omega diyetinde hayvansal yağlara, katı yağlara, aşırı karbonhidrat ve şeker yüklenmelerine yer yok. Aynı zamanda düzenli olarak orta tempoda yapılan günlük yürüyüşler sizlere kötü huylu yağ birikimlerinizden kurtulmanızda faydalı olacaktır. Unutmamalısınız ki bu diyeti uygularken günlük yağ tüketiminiz 2 kaşık sıvı yağı geçmemeli. Aynı zamanda da meyve suyu tüketimi 1 bardağı geçmemeli. Omega diyetinde baharat serbest. Yemek menüleri ayarlanırken tabaklardaki porsiyonlar 100 gramı geçmemeli. Haftada 4 kez balık menüsü tüketilebilir. Yine yeşil yapraklı sebze, mısır, kuru baklagiller, ceviz ve badem (birer avuç) gibi besinler de omega diyeti için oldukça uygundur.

Omega Diyeti Nasıl Uygulanır?

Artı olarak da hemen belirtelim ki omega diyeti astım hastalarına, cilde, migren, tansiyon rahatsızlığına ve kanı sulandırmaya iyi geliyor.

1-1. gün: sabah çay kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, ekmek
öğlen balık köftesi ızgarası, salata, 1 dilim kepek ekmeği
akşam sebze çorbası, salata,  tatlı olarak sa cevizli muz tatlısı.

2 – 2. Gün: Kahvaltıda yulaflı gevrek, meyve püresi, bal ve çay

Öğlen kıymalı ıspanak, yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam yemeğinde kağıtta midyeli spagetti, yoğurt salatası ve armut

3 – 3. gün: Kahvaltı sütlü mısır gevreği, ballı süt

Öğlen sebze haşlama, kuru fasulye piyaz, muz tatlısı, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam buğdaylı mercimek çorbası, 2 adet ızgara köfte, 1 dilim kepek ekmeği. Diyet reçetesini bu şekilde yağsız denecek oranda minimum yağ kullanımıyla gerçekleştirirseniz omega diyetini doğru bir şekilde uygulamış olursunuz. Omega diyeti uygularken yemeklerinizi kızartmadan ızgara yapmayı ve günlük gıda tüketiminde de 1200-1400 kaloriyi  geçmemeyi de unutmamalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir