Montignac Diyeti

Diyet Listeleri admin 113

Montignac Diyeti

Montignac Diyeti, Michel Montignac’a ait olan bir beslenme listesidir.Diğer pek çok diyetin aksine Montignac, günlük alınan kalori miktarını dengelemek üzerine bir diyet değildir. Montignac’a göre kalori önemli olmamaktadır. Tüketilen besin maddelerinin niteliği önemlidir. Hayvansal ve bitkisel içerikli iki tür protein bulunmaktadır ve bunların düzenli ve doğru şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Bu diyete göre kişi; yaş, boy, kilo gibi özelliklerine bağlı olarak belli bir miktar protein almalıdır. Örneğin; 80 kilo bir kişinin günde ortalama 40 gram hayvansal ve 40 gram da bitkisel protein alması gerekmektedir.

Montignac Diyeti listesinde, en fazla yenilen öğün kahvaltıdır. Akşam fazla yeme huyunuz varsa, bunu sabah yiyecek şekilde yeniden organize etmelisiniz. Akşam yemeği en hafif besin tüketimi yaptığınız öğün olmalıdır.

Montignac Diyeti Günlük Beslenme Düzeni Örneği

  • Kahvaltı: Süt (kaymaksız ve 150ml), kahve (kafeinsiz), ekmek (60 gram).
  • Öğle yemeği: balık (150 gram) ya da biftek, makarna (50 gram) ya da taze fasulye, yoğurt (50 gram) ya da peynir.
  • Akşam yemeği: Mercimek (200 gram) ya da sebze çorbası, mantarlı omlet, peynir (yağsız, 30 gram) ve ekmek (60 gram).

Montignac Diyetinde poğaça ve simit gibi hamur işi kategorisindeki ekmek ve tahıllardan ve de yağlı kaymak, tam yağlı süt, yağlı peynir ve benzeri süt ürünlerinden uzak durmalısınız. Aşırı yağlı et ve kuruyemişlerden, iç yağı, kuyruk yağı gibi yağlardanda kaçınmalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir