Meyve ve Sebze Suyu Diyeti

Diyet İçecekler admin 186

Meyve ve Sebze Suyu Diyeti

Kilo vermek isteyenlerin sağlıklı bir kayıp için tercih etmeleri gereken meyve ve sebze suyu diyeti ile tekdüze olmayan bir rejim dönemi geçirilebilir. Bu da sıkılmadan uygulamanın devamlılığını sağlayacak en önemli özelliktir. Diğer rejimlerde aynı gıdanın sürekli olarak tüketilmesi belli bir süre sonra bıkkınlığa yol açmaktadır. Bu nedenle değişik meyveler ve sebzeler kullanılarak hazırlanan diyet içecekleri size zevkli bir süreç yaşatacaktır. Meyve ve sebze suyu diyeti uygulamasında en çok tercih etmeniz gereken seçenekler şu şekilde sıralanabilir.

meyve__

Salatalık: salatalığın %96’sı sudan oluşmaktadır. Rejim listelerinin vazgeçilmezi olan bu ürün bebek gibi bir cilde sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Kereviz: ülkemizde pek sevilmeyen bu sebze özellikle ödem dağıtıcı etkiye sahiptir. Kireçlenme sorununa karşı da önleyici etki gösteren kereviz sebze sularının önemli içerikleri arasında yer almaktadır.

Havuç: taze sıkılan havuç suyunda yüksek oranda lif bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkisi olan havuç her hazırladığınız içeceğe eklenebilir.

Lahana: zayıflatıcı etki gösteren en önemli sebzeler arasında yer alan lahana, kalorisi en düşük olmasına rağmen en çok tok tutan sebzeler arasındadır.

Nar: kendi başına bir antibiyotik olan meyve ayı zamanda güçlü bir antioksidandır.

Armut: kabızlığı önleyerek sindirim sorunlarını ortadan kaldıran armut, bu nedenle istenmeyen şişkinliklerinden ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Elma: diyet programlarında düşen kan şekerinin en ideal şekilde dengelenmesini sağlamaktadır.

Ananas: vücudu toksinlerden arındırarak selüloit oluşumunun da önüne geçmektedir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir