Meyve Diyeti Sayesinde Düzgün Bir Kontüre Sahip Olabilirsiniz

Diyet Listeleri admin 145

Meyve Diyeti Sayesinde Düzgün Bir Kontüre Sahip Olabilirsiniz

Meyve diyeti sadece 12 gün süren bir diyet şekli. Üstelikte bildiğiniz gibi meyveler birçok vitamin içerdiğinden vücudumuz için oldukça besleyici unsurlar mevcut  bu diyette. Son zamanlarda diyet furyasına eklenen meyve diyetini dilerseniz sizlerde uygulayabilirsiniz. Bu diyette bol bol meyve ve sebze tüketiliyor. Artı olarak da az miktarlarda da olsa makarna, yoğurt, pirinç, balık, ekmek, peynir gibi gıdalarla da takviyelendirilmiş meyve diyeti.

Meyve Diyet Listesi Nasıl Uygulanır?

Meyve diyetinde ilk 3 gün tüketmeniz gereken gıdalar şöyle:
1 – Kahvaltıda – öğlen ve akşam öğünlerinde kivi, salatalık, elma, armut, salatalık, sebze ürünleri tüketmelisiniz. Öğle menüsünde bir porsiyon yağsız pirinç lapası var…  İkindide 1 fincan çay ve yanında da bir porsiyon meyve tüketebilirsiniz. Akşam yemeklerinde yağsız buğulama ve üzerine de 1 porsiyon meyve var. Yatmadan önce de 1 fincan ıhlamur serbest. Ayrıca öğün aralarında günde 2 kez olmak üzere muz yiyebiliyorsunuz.

2 – ikinci 3 günde sarı meyvelerden tüketeceksiniz. (kayısı, şeftali, muz, ) Öncelikle kahvaltı öğünümüze 1 bardak ılık su ile başlıyoruz. Kahvaltı da iki şeftali ve üzerine de yağsız yoğurt var. Ara öğün olarak 2 adet kayısı tüketebilirsiniz. Öğlen menüsünde ise 1 haşlanmış patatesin yanında 1 adet doğranmış domates, 1 dilim jambon üzerine de bir dilim kavun mevcut. İkindi de beş kayısı eşliğinde bir fincan çay içebilirsiniz. Akşam öğününüzde ya bir adet haşlanmış patates ya da ufak bir porsiyon spagetti var. Yatmadan önce de ıhlamurunuzu içmeyi unutmamalısınız

3 – Diyetinizin 3. üç günlük bölümünde yemeniz gerekenler ise şöyle: Bu bölümde kımızı meyveler tüketmelisiniz. (Erk, kiraz, karpuz, üzüm) Kahvaltıda yoğurtlu mısır gevreği, bir üzüm salkımı, bir fincan çay var. Günde iki kez ara öğünde bir kase patates var. Öğlen menüsünde bir kase haşlanmış yağsız pirinç lapası var. Yanında bir porsiyon yeşil salata,  bir dilim salam, kırmızı erik ve üzerine de çilekli süt tüketebilirsiniz. İkindi vaktinde bir dilim karpuz sizi bekliyor. Akşam menüsünde de kağıtta domatesli ızgara balık, 2 tane haşlanmış patates, deniz ürünleri salatası ve üzerine de bir kase çilek tüketebilirsiniz. Meyve diyetinin son 3 gününde ise bu listede yer alan yemek menülerinden seçimler yaparak üzerine de  karışık meyve porsiyonlarından ekliyorsunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir