Mehmet Öz Diyeti Tam Size Göre

Diyet Listeleri admin 209

Mehmet Öz Diyeti Tam Size Göre

Mehmet Öz diyeti, yediden yetmişe herkes için uygulanabilir bir diyet programı sunmaktadır. Alanında oldukça başarılı olan Mehmet Öz’ün diyet listesi oldukça fazla rağbet görmektedir. Uzman diyetisyen, pek çok rahatsızlığın sebebinin şişmanlık ve obezite olduğunu belirtiyor. Bu nedenlegerek zihinsel gerekse bedensel bütünlüğü koruyarak sağlıklı bir yaşam sürmek için diyetin önemli olduğunu vurguluyor. Sağlık ve beslenme ile ilgili pek çok başarılı çalışması bulunan uzman diyetisyenin diyet listesi, herkese uygun bir zayıflama ve formda kalma programı sunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Diyetlerin kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle bu programlar da farklılıklar gösterir. Fakat Mehmet Öz diyeti, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri içeren diyet programı sunarak, genele hitap eden bir diyet listesi olma özelliğine sahip. Bu diyet programında, sindirimi kolay besinler gibi meyve ve sebze ağırlıklı yiyeceklerin yoğunlukta olduğu görülmektedir.

Mehmet Öz Diyet Programı

  • Kahvaltı

Kahvaltıda 1 tane meyve, 1 tatlı kaşığı çilek reçeli, salatalık ve bir dilim kepekli ekmek tüketin. Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünlerinden biridir. Zamanında yapılması ve geç saatlere bırakılmaması gerekir. Bu şekilde zamanında yapılan kahvaltı, diyetten alınan verimi arttıracaktır.

  • Öğle Yemeği

Günün ikinci öğününde; haşlanmış et,yanında 1 kase yoğurt, domates ve 1 dilim de ekmek tüketin. Yemekten yaklaşık 10-15 dakika kadar sonra, içinde şeker olmaması kaydıyla, kahve içebilirsiniz. Bu, sindirimi de kolaylaştıracaktır.

  • Akşam Yemeği

Akşam yemeği de oldukça önemli bir öğündür. Akşama doğru metabolizmanın çaloşma hızı yavaşlar. Bu yüzden akşam yemeğinde ne yendiğine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu öğünde 1 dilim kızarmış ekmek, az bağlı bol salata yiyin ve yemeğin yanında 1 bardak ayran için.

  • Gece

Yatmadan önce, rahat bir uyku çekmek için, 1 bardak şekersiz ıhlamur içebilirsiniz.

Mehmet Öz, bu diyeti uygularken günlük su tüketiminin de ihmal edilmemesi gerektiğini belirtmektedir. Gün içinde bol bol su tüketiniz. Vücudun tazelenmesi ve vücut direncinin korunması açısından su tüketimi elzemdir. Herkese yönelik olan Mehmet Öz diyeti,bir hafta süresince öğünler atlanmayacak şekilde dikkatle ve eksiksiz uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir