Lenf Drenaj

Sağlık Güzellik admin 504

Selilüt lenflerin arasında biriken toksit sıvılardan oluşur. Kasların arasında biriken bu sıvıları atmak için uygulanan yöntemlerden biri de Lenf Drenaj adı verilen basınç ve masaj yöntemidir. Pasif jimnastik aletlerinden biridir. Genelde inatçı vakalarda destek amaçlı kullanılır. Uzaya çıkarken giyilen tulum gibi bir alettir. İçine girdiğinizde düzenli bir basınç aralıklarla uygulanıp gevşetilir. Kıvrımlı bölgeler açıkta kaldığı için elle ek masaj yapılır. Basınç ve bırakma gevşeme şeklinde çalışan alet lenflerin arasına sıkışmış toksit maddelerin atılması için yol açar. Kan dolaşımı artar. Vücut ta yağ yakımı kolaylaşır. Bölgesel incelme için uygulanan bu yöntem güvenilir, keyifli bir yöntemdir.

Bölgesel zayıflama için geliştirilmiş bu yöntemler etkili ve dinlendirici etkisi olan yöntemlerdir. Düzenli ve gerekli süre devam edildiğinde etkisini gösterir. Çoğu güzellik salonlarında uygulanan bu yöntem diğer yöntemlere destek olarak yapıldığında birkaç beden incelme sağlar. Göz ardı edilmemesi gereken bir konu var ki çok önemlidir. Pasif jimnastik, Lenf Drenaj, masaj kalp rahatsızlığı ve varis problemi olan kişilerde uygulanmaz. Varis problemi olan kişiye uygulanacak basit bir masaj kan pıhtısının kılcal damarlarla diğer organlara taşınmasına ve çok büyük olumsuzluklara neden olur.

Lenf Drenajın en etkili olduğu sorun selilütlerdir. Kalp ve varis probleminiz yoksa bölgesel zayıflamak istiyorsanız çok etkili yöntemlerdir. İnşaatlarda yağmur sularının kolayca akması için oluk açılır. Lenf drenaj da bunun gibidir. Toksit maddeleri dışarı atmak için basınçla yol açılır. Her ihtiyaç duyduğunuzda sonuç alacağınız en kolay ve zevkli yöntemlerden biridir.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Lenf Drenaj” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir