Leblebi Diyeti

Diyet Listeleri admin 87

Leblebi Diyeti

Kuruyemiş olarak tükettiğiniz leblebi lezzeti ile de içerdiği besin maddeleri ile de artık diyet listelerinde kendine yer bulabiliyor. Leblebi Diyeti tok tutar ve besleyicidir. Zorluk çekmeden rahatça kilo verebilirsiniz. %18 – 30 oranlarında protein içeriği ile ihtiyacınız olan besinleri, kana karışmasındaki uzun süresiyle de açlık hissini bastırmasıyla ideal bir diyettir. Sindirilirken fazla enerji harcatmaması sayesinde dolaylı olarak enerji ihtiyacınıza da cevap verir.

Leblebi Diyeti Listesi

Genel olarak beyaz leblebi tüketimi önerilir. Beyaz leblebi düşük enerjisiyle, protein ve yoğun lif oranıyla tercih edilir. Ancak sarı leblebi kullanmak da zararlı değildir. Her diyette olduğu gibi leblebi diyetinde de bolca su içmeli ve düzenli spor yapmalısınız.

  • Sabah: iki dilim kızarmış çavdarlı ekmek, 2 kibrit kutusu büyüklüğünde yağlı peynir, 2 sivri biber
  • Ara Öğün: bir bardak keçi sütü, 1 avuç leblebi
  • Öğle: Yağsız salata, 2 kibrit kutusu büyüklüğünde lor peyniri, 4 ceviz
  • Ara Öğün: 1 Bardak bitki çayı, 1 avuç leblebi
  • Akşam: 1 porsiyon sebzeli balık, yağsız salata
  • Ara öğün: Bir bardak bitki çayı, 1 avuç leblebi

Leblebi aynı zamanda kolesterolün düşürülmesinde de etkili olan leblebi doğru tüketildiğinde zayıflamaya da yardımcı olur. Kan şekerini dengede tutan leblebi bu özelliği ile iştahı kontrol etmenin yanında bağırsak faaliyetlerini de düzenler. Leblebideki güçlü lifler ince bağırsakta sindirilmezler. Besin değeri de yeteri kadar yüksek olmamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir