Koşu Bandı İle Zayıflama

Spor Egzersiz admin 275

 

Erkek olsun bayan olsun herkesin ideal vücut ölçülerine sahip olabilme isteği yıllardır süregelen ve çoğunda başarısızlıkla sonuçlanan belirli belirsiz ve çoğu zamanda bilinçsiz yapılan efor sarfıdır.

kosubandi2

Binlerce diyet ya da kardiyo çalışması sayılabilir, zayıflamaya yönelik. Hemen hemen bilimsellikten uzak neredeyse her diyetisyenin kendine has bir zayıflama programı vardır. Zayıflamak öncelikle istikrar ve azim gerektirir. Kilo vermeyi ya da vücudunu şekillendirmeyi kafasına koymuş olan kimse öncelikle programını mutlaka belirlemelidir. Burada mutlaka bir uzman yardımı alması da akıllıca olur. Öncelikli olarak doğru spor malzemeleri ile doğru hareketleri yapmasını öğrenmelidir. Çünkü her alet kalori yakmayacağı gibi amacının dışında kullanılan aletler de yarardan çok zarar getirecektir. Her işte olduğu gibi spor yaparken de bilinç öne çıkmaktadır.

kosubandi23
Koşu bandı ile zayıflama ya da kardiyo yaparak zayıflamaya çalışmak onlarca yöntemden sadece birisidir. Koşmak yani kardiyo çalışmak yağ yakmada öncelikli etkenlerdir. Koşma olmadan zayıflama da olmaz desek abartmış olmayız. Çok fazla kilolu insanlar kardiyo çalışmasına en alt sekmentten başlamalıdırlar. Zayıf ya da orta kilolu olanlar ise 2. ya da 3. kademeden başlayabilirler. Sporda harcanan süre yavaş yavaş arttıkça kademe de o doğrultuda artacaktır. ve belirli bir sürenin sonunda hem yağ yakımı hızlanacak, hem de vücut artık kardiyo çalışmanıza tepki vermeye başlayacaktır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir