Kolesterol Diyeti Sayesinde Kanınızı Temizlerken Fazlalıklarınızdan da Kurtulabilirsiniz

Diyet Listeleri admin 200

Kolesterol Diyeti Sayesinde Kanınızı Temizlerken Fazlalıklarınızdan da Kurtulabilirsiniz

Kolesterol diyeti yıllardan beridir çektiğiniz kolesterol sıkıntısından sizi bir ay gibi kısa bir zamanda kurtarabilir. Bilindiği gibi Hdl ve Ldl olmak üzere iyi ve kötü grup olarak ayrıştırılan iki türlü kolesterol tipi mevcut. Bu nedenle vücudumuzda iyi kolesterol seviyesini belirli miktarlarda tutmamız gerekirken, kötü kolesterolde de 100-160 sınırını aştırmamaya özen göstermeliyiz. Örneğin kimi ailelerde kolesterole kalıtımsal bir yatkınlık olduğundan bu rahatsızlık bazı bireylerde genç yaşlarda kendini gösterebilmektedir. Aynı zamanda yediğine içtiğine dikkat etmeyen ve hareketsiz sedantal yaşam seçen kişilerde de kandaki kolesterol miktarı yüksek çıkmaktadır. Öte yandan kolesterol ilaçları için zaman zaman basın yayın organlarında ya da farklı doktorların söylemlerinde hiç de iç açıcı olmayan yan etkiler görüldüğü de belirtilmektedir. Bu durumda şayet sizlerde kollesterol şikayetiyle hayatını sürdürmekte olan biriyseniz ve kolesterol ilaçları kullanmaktan da çekiniyorsanız, sizlere önerdiğimiz bir takım doğal yöntemlerle bu rahatsızlıktan pekalada kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.

kolesterol-diyeti-nasil-yapilir-696x221

Kolesterole Tarçın, Ceviz ve Keten tohumu
Bakın kolesterole karşı doğal yoldan önerilen tarifler ya da malzemeler nelerdir?
1 küçük kase yoğurt

2 tam ceviz

1 kaşık yulaf kepeği
bir fiske tarçın

yarım yeşil elma

Bu karışımı her gün taze taze hazırlayarak bir öğün yerine düzenli olarak tükettiğinizde kısa bir süre sonra kolestereolünüzün düştüğünü siz de fark edebilirsiniz. Elbette ki kolesterolünüzü düzgün seviyelerde tutmak için de kolesterolden fakir besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Peki, kolesterolden fakir gıdalar nelerdir?

1 – Tam yağlı yerine yarım yağlı ve yağsız süt – peynir ürünleri
2 – Kırmızı et yerine tüketilecek olan hindi, balık ve tavuk eti gibi beyaz etler
3 – Margarinden uzak olan ve onun yerine zeytinyağından zengin bir besin tablosu.

4 – Yeşil yapraklı sebzeler (ıspanak, pırasa gibi) ve meyveler kolesterolden fakir gıdalardır

5 – Tüm bunları yaparken sadece gıdanıza dikkat etmek yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle  en azından haftada  3- 4 kez  yarım saatlik yürüyüşler yaparak da kötü kolesterolü stabil tutabilir,  kolesterol diyeti ve hareketli yaşam  sayesinde vücudunuzdaki iyi kolesterol oranını yükseltebilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir