Kış Diyeti

Diyet Listeleri admin 129

Kış Diyeti

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte grip, bronşit gibi birçok hastalık kapımızı çalıyor. Bu tehlike mevsimde formunu korumak ve diyet yapmak isteyenler için önemli bir sorun olan hangi diyeti uygulayacağıdır. Kış diyetinde önemli olan sebze ve meyve tüketimini arttırarak vitamin tüketimimi sağlamaktır. Kış diyetinde:

1.gün kahvaltı da 1 dilim kızartılmış ya da ıslatılmış kepek ekmeği, 1 yumurta, 1 dilim ekmeğin çeyreği kadar peynir, 1 bardak şekersiz çay ya da kahvedir. Öğle yemeğin de 100 gr derisi alınmış ızgara tavuk, 1 kase yoğur ve 1 adet salatalık tır. Akşam yemeğinde 1 porsiyon etli pırasalı kereviz yemeği, salata ve 1 adet elma şeklindedir.

2. gün kahvaltıda da 1 dilim kızartılırmış ya da ıslatılmış kepek ekmeği , 1 yumurta, 1 domates, 1 bardak şekersiz çay ya da kahvedir. Öğle yemeği 100 gr haşlanmış dana eti, yarım porsiyon pilav, salata dır. Akşam yemeği 1 porsiyon etli nohut yemeği, salata ve 1 portakal dır.

3. Gün kahvaltı da 1 porsiyon omlet , 1 bardak şekersiz çay ya da kahvedir. Öğle yemeğinde 00 gr hindi eti, 1 dilim kepekli ekmek, salata dır. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon kıymalı ıspanak yemeği, salata ve 1 adet mandalina şeklindedir. Bu ve buna benzer öğünlerle toplam 7 günlük döngü şeklinde bu diyet tamamlanır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir