Kavitasyon ile Zayıflama

Sağlık Güzellik admin 229

Kavitasyon ile Zayıflama

Fazla kilolara sahip ve türlü denemelere rağmen kilolarından kurtulamayan insanlar, bir çok yöntem araştırıyor ve zayıflamanın kolay yollarını arıyor. Piyasada zayıflama konusunda o kadar çok yöntem var ki, bu yöntemlere de her gün hızla yenileri ekleniyor. Kilo konusunda sorun yaşayan insanlar için bu noktada en önemli ayrıntı sağlıklı ve kalıcı kilo vermelerini sağlayacak yöntemleri değerlendirmeleri.

Kavitasyon ile zayıflama yöntemi de, karşımıza çıkan birçok zayıflama yönteminden sadece bir tanesi. Kavitasyon yöntemi ile, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi amaçlanmaktadır. Yağ birikimi olan bölgeye uygulanan ses dalgaları ile yağ yakımı sağlanır. Uygulanan ses dalgalarının yoğunluğu düşürülerek bölgeye uygulanır. Yaklaşık 8-10 seansta kavitasyon uygulanan bölgede 3 bedene kadar incelme sağlanma şansı vardır. Kavitasyon ile zayıflama yöntemi bazı rahatsızlığı olanlara, özellikle kalp pili olanlara, şeker hastalarına, yeni ameliyat olanlara kesinlikle uygulanmaz. Bu yöntem çok fazla kilosu olanlara uygulanmaz. Çünkü aynı anda farklı bölgelere uygulanması doğru değildir. Sadece tek bölgede sorunu olanlara uygulanması daha doğrudur.

Kavitasyon yöntemi ile zayıflamanın avantajlarından biri cerrahi müdahale olmaması ve kişiye günlük hayatını yaşamasında bir engel yaratmamasıdır. Ayrıca kişiye acı veren bir yöntemde değildir. Ancak kavitasyon yönteminin, avantajlarının yanında bazı yan etkileri de mevcuttur. Yanlış uygulama sonucunda deride kızarıklar, hatta ağır yanıklar meydana gelebilir. Yine yanlış uygulama sonucunda bazı kanser türlerine neden olabileceği düşünülmektedir. Spor ve diyetle desteklenmeden uygulanırsa ve sonrasında çok dikkat edilmezse, verilen kiloların hızlı bir şekilde geri alınması yüksek bir ihtimaldir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir