Fransız Diyeti

Diyet Listeleri admin 120

Fransız Diyeti

Türkler gibi yemek yemeyi çok seven Fransızların beslenme alışkanlıkları da birbirine benzemektedir. Dış görünüşüne bizden daha fazla önem gösteren Fransızlar zayıf olmalarıyla tanınırlar. Fransız diyeti 10 gün uygulanmakta ve süre sonunda 5 ila 7 kilo verilebilmektedir. Bu diyet yılda sadece iki kez uygulanabilir. Bu nedenle 6 ayda bir uygulanabilecek olan diyetin yapılmadığı zamanlarda da düzenli ve dengeli beslenme prensiplerinin devam ettirilmesi gerekmektedir. Düşük kalorili bir beslenme şekli olan diyet 10.gün sonunda halsizlik sorunlarının baş göstermesine neden olabilir. Şok diyetler arasında sayılan Fransız diyetikısa sürede etkili kilo verilmesini sağlarken daha sonra da sistemin düzenli kurulması sayesinde verilen kiloların geri alınması engellenmiş olacaktır.

Protein ağırlıklı olan bu diyette kalan artıkların temizlenebilmesi için yeterli miktarda su içilmesi büyük önem taşımaktadır. Kahvaltının en önemli öğün olduğu Fransız diyeti sağlıklı beslenme ile düzenli kilo verilmesini sağlamaktadır. Bu diyeti kesinlikle uygulamaması gereken kişiler arasında

  • Çok zayıf kişiler
  • Hamileler ve emziren anneler
  • Kronik rahatsızlığı olanlar
  • Gelişim çağında bulunan gençler ve
  • Obezite sınırını aşmış şişman kişiler yer almaktadır.

Tüm şarküteri ürünlerinin serbest olduğu bu liste uygulama esnasında kişilerin endişe etmelerine yol açmaktadır. Bunun yanında hemen her öğünde bonfile, balık, yumurta, patates ve sebzeler yer almaktadır. İçinde salam ve sosis olan ender diyet listelerinden biri Fransız diyetidir. Vegan diyetinin tam tersi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir