Elma Sirkesi Diyeti

Uncategorized admin 238

Elma Sirkesi Diyeti

Diyet kelimesi büyük ihtimalle hepimize aynı şeyi çağrıştırıyordur. Fazla kiloları çağrıştırdığı için çoğu zaman biran önce fazla kilolarımdan kurtulmalıyım demişsinizdir. Peki, kilolarınızın fazla olduğunu nasıl anlarsınız. Belki ideal kiloda olmanıza rağmen bize dayatılan 90-60-90 vücut ölçülerine kavuşmak için kendinize işkence ediyorsunuz. Bu noktada böyle düşünen bayanları uyarmak gerekiyor. Fazla kiloya sahip olup olmadığınızı anlamanın bir yolu var. Kilo-boy oranına bakmak gerekiyor. Boyunuz 1.62 ise kilonuz 54’ün altında olmamalı, 1.75 boyunuz var ise 66 kilonun altında olmamalısınız veya boyumuz 1.85 kilomuz 90 olsun diyelim bu durumda boyunuza göre çok kilolusunuz demektir ve 75 kiloya inmeniz gerekir. Sizde bu şekilde boy- kilo oranınıza bakıp ideal kiloda olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Boy ve kilo oranı birbirine uymayan kişiler diyete gereksinim duyabilirler. Ancak diyet yapmak demek bütün gün kendini aç bırakmak demek değildir. Bu şekilde diyet uygulayan bayanlar veya baylar sadece kendilerine eziyet ediyorlar. Ayrıca vücutları gerekli besinleri almayacağı için birçok hastalığa davetiye çıkarmış olurlar. Diyetin sağlıklı bir şekilde yapılanı ve vücut için gerekli besinleri sağlayanını tercih etmenizi öneririm. Diyet yaparken günlük düzenli yapılan spor da sağlıklı bir yaşam için şarttır. Çalışan bayanlar düzenli olarak spor yapmaya vakit bulamayabilirler. Ancak evde yapacakları çeşitli egzersizlerde sporun yerini tutabilir. Diyet olarak tavsiye edebileceğimiz elma sirkesi diyeti Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin geliştirdiği diyettir. Elma sirkesi zayıflamayı sağlamasının yanında çok başka faydaları da vardır. Cilt sorunlarındaki çözümü, kadın hastalıklarını büyük oranda iyileştirdiği, mide rahatsızlığı, baş ağrısı ve ateşli hastalıklardaki iyileştirici gücü olması elma sirkesinin diğer faydaları arasındadır. Elma sirkesi kürü uygulayan kişiler ayda 3 ya da 5 kilo verdiğini söylemektedirler. Bu diyette uzun listeler halinde hazırlanan diyetler gibi sabah, öğle akşam ne yiyeceğinize dair bilgiler yer almaz. Bu diyeti şu şekilde hazırlayacağız. Gerekli malzemelerimiz 1 bardak ılık su, 2 yemek kaşığı doğal elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı süzme baldır. Bir bardak suyu ılık getirdikten sonra içine 2 yemek kaşığı elma sirkesini ekliyoruz. 1 tatlı kaşığı bal eklenir ama tadı size acı geliyorsa istediğiniz kadar bal ekleyebilirsiniz.

Prof. Dr. Ahmet Maranki önerdiği bu elma sirkesi karışımını yemeklerden yarım saat önce tüketilmesini önermektedir. Elma sirkesi diyeti ile daha hızlı kilo vermek isterseniz diyetle birlikte düzenli günlük yürüyüşler yapmanız gerekir. Ancak ben yoğunum her gün dışarı çıkıp yürüyüş yapamam derseniz evde yapacağınız egzersizlerle de zayıflamanız mümkün görünüyor. Doğumdan sonra fazla kilolarından şikâyet eden bayanların hemen diyetlere başladığına şahit olmuşuzdur. Bu durum için kendilerini haklı gösterecek geçerli sebeplerinden biri de göbeğim bir türlü erimiyor gibi bir savunma mekanizmasıdır. Bu durumdaki bayanlara kesinlikle diyet önerilmez. Çünkü bebeğini emzireceği için sağlıklı beslenmesi kendini protein, vitamin ve karbonhidrat içeren besinlerden mahrum etmemesi gerekir. Göbeğini eritmek isterse ki bunu yapmasında bir sakınca yok. Bunun için göbek eriten egzersizler vardır. Araştırarak bu egzersizleri öğrenebilir ve kısa zamanda göbeğindeki fazlalıklarından kurtulabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir