Cilt Kapatıcısı

Sağlık Güzellik admin 112

Cilt Kapatıcısı

Biz bayanlar her zaman, her ortamda güzel ve bakımlı görünmek isteriz. Bu amaçla yaptığımız makyaja dikkat eder, iyi yapılmış bir makyajın, bizi daha çekici gösterdiğini biliriz. Ancak makyaj yaparken, bazı sorunlarla karşılaşmamız mümkün olabilir. Bu sorunlardan bir tanesi de, cildimizde bulunan lekeler ve gözaltı morluklarıdır. Ne kadar iyi bir makyaj yaparsak yapalım, cildimizde bulunan cilt lekelerini ve gözaltı morluklarını kapatamayız, bu durumda güzelliğimize gölge düşürür.

Cildimizde bulunan lekeleri ve göz altı morluklarını fondöten ile kapatmamız mümkün değildir. Bu sorunu gidermek amacıyla fazla sürülen fondöten, daha kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Cilt lekelerini ve gözaltı morluklarının kapatılmasının en iyi yolu, makyaja bir cilt kapatıcısı ile başlamak olmalıdır. Cilt sorunlarının makyajda kapatılmasının en etkin yolu, cilde cilt kapatıcısı uygulamaktır.

Cilt kapatıcıları, fondöten gibi, yüzün tamamına değil, sadece sorunlu bölgeye uygulanır. Cilt rengine uyumlu olarak seçilen ve kaliteli olduğundan emin olduğunuz kapatıcıyı, cildinizde daha düzgün durmasını sağlamak için, önce cildinizi nemlendirici krem ile nemlendirmeniz gerekmektedir. Nemlendirilen cilde uygulanan cilt kapatıcısı, ciltte daha kolay dağılır ve daha düzgün bir görünüm ortaya çıkar. Cilt kapatıcı, cilde bir fırça yardımıyla sürülebilir. Cilt kapatıcınızı cildinize uyguladıktan sonra, cildinize uygun olarak seçtiğiniz fondöteninizi de cildinize uygulamanız gerekiyor. Fondöten uygulamasının ardından, en son olarak, cildinize pudra sürmeli ve makyajınızın diğer detaylarına geçmelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir