Altın Çilek İle Zayıflama

Şifalı Bitkiler admin 137

Altın Çilek İle Zayıflama

Altın çileğin birçok farklı faydası bulunmaktadır. Bunların başında da zayıflatma özelliği gelmektedir. İçerisinde bulunan lifler sayesinde, sindirimi kolaylaştırır ve hızlandırır. Böylelikle vücutta fazladan kalori harcayarak yakılmasını ve atılmasını sağlar. Altın çilen içeren birçok zayıflama kürü bulunmaktadır. Altın çilek, aynı zamanda güçlü bir idrar sökücüdür. Bağırsakları temizleme özelliğiyle de bilinmektedir. Bunların yanı sıra bağışıklığı güçlendiren bir meyvedir.

Altın çilek e yüksek life sahip meyvedir. Yüksek lifi sayesinde açlık hissini azaltmaktadır ve bol su içmenize neden olmaktadır. Aynı zamanda vücutta terleme etkisi gösterdiği için toksin atımında yardımcıdır. Ancak bu terleme bir anda yüksek derecede olmaz. Bu nedenle sizi rahatsız edecek bir durum değildir. Zayıflatma haricinde birçok faydası bulunan bir meyve olduğu için her gün düzenli olarak tüketilmesi önerilir. Reçel pasta gibi farklı alanlarda da bu meyveyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hap şeklinde olanları da vardır ancak hap yerine meyve olarak tüketilmesi önerilmektedir. Günde 6 ile 8 adet yemeniz faydalı olacaktır.

Kıvamı genel olarak kayısıya benzer, altın renge sahiptir. İçerisinde bolca vitamin bulunmaktadır. İyi bir ağrı kesici ve astım önleyicidir. Altın çilek aynı zamanda detoks diyetlerinde de kullanılan bir meyvedir. Altın çilek kilo kaybını fazlasıyla sağlar ancak bir yandan da kilo kontrolünü de sağlar. Yağ yakımın hızlandırır ve kolaylaştırır. Diyet ile birlikte uygulandığı zaman daha etkili bir sonuç verir.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir