Alkali Diyeti

Diyet Listeleri admin 176

Alkali Diyeti

Zayıflamak için en uygun diyet programlarını arıyoruz ve araştırıyoruz. Tabii sağlıklı zayıflamak ile sağlıksız zayıflamak arasındaki farkları gözetirsek diyet programları arasından en güvenilir olanları seçmemiz gerekiyor. Alkali Diyeti, bilimsel bir gözle bakıldığında oldukça uygun bir diyet yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Alkali Diyeti nedir, nasıl yapılır?

alkali-tablosu1

Alkali Diyeti

Bedenimizde biriken fazla asitler, çeşitli hastalıkların ve virüslerin vücudumuza yerleşmesi için uygun ortamı yaratır. Asit oranını dengeleyerek sağlıklı bir yaşam sürdürebilir, hastalıklardan korunabilir ayrıca zayıflayabiliriz. Alkali Diyeti, vücuttaki ph oranını sabitlemeye, uygun olarak görülen seviyeye çekmeye yarayacaktır. %80 Alkali ve %20 asitli yiyecek tüketimi ile sağlıklı bir vücudun ph değerleri korunmuş olur. Bu diyet programıyla birlikte tüketilen yiyeceklerin asidik değerleri, diğer yiyecek ve içeceklere göre alt seviyelerde olacağından hem sağlıklı besleneceksiniz hem de sağlıklı bir yaşam süreceksiniz. Alkali Diyetinin bazı kanser türlerine karşı etkili bir diyet programı olduğu uzmanlarca dile getiriliyor. Alkali Besin Listesinde bulunan yiyecekler ise; salatalık, zencefil, ısırgan otu, çörek otu, karbonat, nane, hurma, zeytinyağı, brokoli, kuşkonmaz vb. yiyecekler.

alkali_diyet

Asidik Besin Listesine baktığımızda; kümes hayvanları, yumurta, hardal, ketçap, mayonez, çok fazla içilecek olan kahve ve çay, cips, gazlı içecekler vb. yiyecek ve içecekleri görebiliyoruz. Asidik besinlerin tamamen kesilmesi değil, azaltılarak belli bir seviyede tüketilmesi uygun görülüyor. Vücudumuz, ph dengesini otomatik olarak dengeleyebilecek bir sisteme sahip olduğundan yapmanız gereken şey vücudunuza bu konuda yardımcı olmak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir