Akupunktur ile Zayıflama

Sağlık Güzellik admin 156

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur bir zayıflama metodu olarak bilinmektedir. Ama gerçekte akupunktur, enerji dengesizliğinin tedavi edilmesidir. Denge sağlandığında vücudunuzda her şey yerli yerine oturacak ve bir düzen sağlanacaktır. Akupunktur ile Zayıflama da bazı dengelerin sağlanmasını gerektirir.

Akupunktur ile zayıflama tekniğinde; tiroit bezlerinin düzgün çalışması, tansiyonun dengelenmesi, kan şekerinin düzenlenmesi, metabolizma hızının artırılması, vücuttaki mevcut enerjinin artırılması, bağırsakların daha çalışır hale getirilmesi, susuzluğu beynin daha algılar hale gelmesi sindirim şikayetleri ile baş edilebilmesi, bayanlarda adet dönemlerinin düzenlenmesi, erkeklik ve dişilik hormonlarının düzenlenmesi, menopoz dönemi sıkıntılarının azaltılması, kilo verirken karşılaşılan bazı sıkıntılar ile baş edilebilmesi, insülin direncinin ayarlanması, beyinden salgılanan mutluluk hormonlarının artırılması, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi, uyku problemlerine çözüm üretilmesi gibi çözümler üretilmeye çalışılır.

Akupunktur ile vücudunda, sayılan bütün bu dengeler sağlanan kişi, böylece kendini daha rahat kontrol edebilir hale gelecek ve yediği yemekleri de kontrol edebilecektir. Fazla yemek yediğinde rahatsız olacak ve vücudundaki biriken fazla enerji sayesinde kendisinde spor yapma isteği uyanacaktır.

Akupunktur ile zayıflama tedavisinde öncelikle kişinin gerekli muayeneleri yapılır ve kan değerleri gözlemlenir. Fazla kilonun sebebi olan durum anlaşılmaya çalışılır. Hastanın kişisel durumuna göre sıkılmadan uygulayabileceği bir beslenme ve egzersiz programı hazırlanır. Düzenli yapılan uygulamalar ile hasta kendiliğinden bu alışkanlıklarını kontrol eder hale gelmekte ve hayatını düzene sokabilmektedir. Bu sayede de kişinin zayıflaması mümkün olmaktadır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir