Aerobik İle Zayıflama

Spor Egzersiz admin 175

Aerobik İle Zayıflama

Spor yaparak ve doğru beslenerek, dengeli şekilde kilo vermeniz mümkündür. Doğru egzersizleri uygulamanız gerekir. Bu egzersizlerin başında aerobik gelir ve aerobik en geniş kilo verme egzersizidir. Aerobik sadece kilo vermek amaçlı yapılmaz. Bunun yanı sıra kalp hastalıklar, tansiyon, şeker, sindirim ve stres üzerinde de etkileri görülmektedir. Aerobik egzersizleri kalp ritmini yükselten egzersizlerdir. Yürüme, bisiklete binmek ve yüzme gibi birçok egzersiz aerobiğin içindedir.

İlk olarak aerobik ile kilo vermek için düzenli olarak yürüyüş ve koşu yapılmalıdır. Her yerde kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz için en çok tercih edilen aerobik egzersizlerinin de başında gelmektedir. Yoga ya da ağırlık çalışması gibi egzersizler kendinizi çok fazla yormadığınız sürece, fazla kalori yakmanıza yardımcı olmayacaktır. Step aerobik kilo verme bakımından oldukça yararlıdır. Bir step ve müzikten yararlanılarak uygulanmaktadır. Step aerobikte önemli olan müziğin ritmine uygun hareket etmektedir. Her ritimde basamağa çıkılır ve inilir.

15 dakika boyunca doğru şekilde ve ritimli olarak uygulayacağınız hareketler sonrasında yaklaşık 110 kalori harcamış olursunuz. Egzersiz süresi uzadıkça yaktığınız kalori miktarı da artmaktadır. Evinizde de step aerobik hareketlerini kolayca uygulayabilirsiniz. Step yerine yüksek bir yer ya da merdivenden yararlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, stepten 1 adım uzakta durmanız ve çıkarken topuk ile inerken parmak ucu ile inmeniz gerekir. Spor salonlarına gitmek için vakit bulamayan kişiler aerobik egzersizlerine rahatlıkla ulaşabilirler.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir